Empire State of Mind
We are ending our trip to the States with my favorite place on this tiny planet - New York City! I don't care how dirty it is or that people or rude there - I just admire it's beauty hidden between the streets.
Kończymy naszą podróż po Ameryce z moim ulubionym miejscem na świecie - Nowy Jork! Nie obchodzi mnie jak brudne jest miasto albo jacy niemili są mieszkujących tam ludzie - poprostu ubielbiam podziwiać piękno,który kryje się między ulcami.
Starting from the east (Long Island) I fell in love with the south beaches - sands without pebbles, big waves and clear water. Perfect for boogie-boarding or just relaxing. I especially encourage anyone to visit when it isn't hot and sunny, when the water is still warm enough to swim in and the white sand turns a bit gray and the sea a dusty navy. Breathtaking!

Zaczynając od wschodu (Long Island) zakochałam się w południowych plażach - piasek bez otoczaków, duże fale i przejrzysta woda. Idealne miejsce na "boogie-boarding", czy na odpoczynek. Szczególnie zachęcam zwiedzieć takie miejsca kiedy pogoda nie jest duszna i gorąca, kiedy woda jest na tyle ciepła, żeby się w niej kąpać lecz biały piasek zamienia się na lekko szarawy kolor a morze ma zakurzoną, grantową barwę. Widok zapierający dech w piersiach! From the beach I like to go to drive to Queens to eat the most delicious cupcakes! The Union Turnpike area offers from colorful candy shops to fresh-smelling bakeries. Getting closer to west Queens I always find good deals when it comes to department shopping (TjMaxx, Marshalls, Home Goods etc.). After that hop on to a subway to my "hometown" -Brooklyn!

Z plaży lubię iść jechać na Queens na najpyszniejsze babeczki na świecie! Okolice Union Turnpike mają wiele do zaoferowania od kolorowych sklepów cukierniczych do świeżo pachniących piekarniach. Bliżając się do zachodnich Queens zawsze znajduję "dobre deal'e" kupując w handlowcach (TjMaxx, Marshalls, Home Goods i itp.). Potem wskakuj na metro, które zawiezie Was do mojego "rodzinnego miasta" - Brooklyn!I started to see Greenpoint (the polish neighborhood of Brooklyn) evolve. And I'm not talking about polish restaurants but vintage shops affordable vintage shops, tattoo parlors and handsome men either a) sitting on apartment staircases or b) riding very thin bikes. Smells like hipsters are approaching!  Another place I always love to visit is Bedford. It's called "The New Manhattan". I love how everything is on the streets - books, home decor, jewelry, flowers and much more! And the best thing is to see all of it you only have to open a door from a flat.

Zaczęłam dostrzegać jak Greenpoint (inaczej polska dzielnica w mieście) rozwija się. I nie mówię o polskich restauracjach ale o sklepach vintage sklepach vintage z przystępnymi cenami, salony tatuażu i przystojnych mężczyn albo a) siedzących na skodkach bloków bądź b) jeździących na cienkich rowerach. Czuję zapach hipsterów zbliżających się! Kolejnym miejscem do zwiedzania jest Bedford. Też można go nazwać "Nowym Manhattanem". Kocham jak można znaleść wszystko na ulicy - książki, rzeczy do wystrój wnętrz, biżuterię i wiele więcej! A najlepsze z tego wszystkiego jest, że wystarczy otworzyć drzwi od mieszkania, żeby zobaczyć co się dzieje.


Now all there is left is ... MANHATTAN! But because there is so much to write I'll leave that for a whole different post coming soon!
'Till the next post, xoxo

Teraz tylko został do opisania... MANHATTAN! Lecz jest tyle do napisania, że zostawię na następny post, które ukarze się niebawem!
Do następnego razu, xoxo

(ph.Friend/ Blouse: Love & Liberty, shorts: H&M, sunglasses: Forever 21)

Share this:

, , , , , , , ,

CONVERSATION

6 comments:

 1. Znam to miejsce ze swojej ulubionej książki i jej ekranizacji (Dary Anioła). Mmm. Zazdroszczę Nowego Jorku, mam nadzieje że kiedyś spotkamy sie tam na kawie!

  http://dianaashe.blogspot.com/
  zapraszam!

  ReplyDelete
 2. na mnie mimo wszystko Nowy York nie wywarł pozytywnego wrażenia;)

  ReplyDelete
 3. Piękny widok i super look :)

  Zajrzysz?:)
  iamfuckingcrazybutiamfreee.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Conservative style! I like. So real :) Satch here in Asutralia is now on 60% sale and I am crossing my fingers they have skirts and shorts similar to yours! http://www.satch.com.au/sale/

  ReplyDelete