Autumn has come upon us – which means gold leafs falling beside us, sweater weather, fancy hats and oh yes… school. If we like it or not sleeping late is not an option for us students anymore. All good must come to an end – of course this doesn’t mean fashion. I think that we should give more effort in what we wear walking the hallway. Take a look at Gossip Girl’s Blair Waldorf she is the queen of school-girl chic. Ok maybe our schools aren’t like that but that’s what our imagination is for, right? Anyway you shouldn’t wear just a pair of Pink sweats with a Juicy Couture hoodie. The only things from those are you should be wearing is lingerie and perfume. If you’re not the preppy type and it’s a pain to wake-up in the morning then there’s Alexa Chung to look up to – the tomboyish, cute beauty who knows a thing of two about pulling off English mod. And if you have NO idea on what to wear then go basic – look at some model off-duty pictures, they always dress comfy and stylish. Dressing up to school isn’t that hard. The secret is simplicity.

Till the next post, xoxo


Jesień przyszedł w odwiedziny w tym roku – co oznacza złote liście spadające wokół nas, czas na milutkie swetery, eleganckie kapelusze (albo jak w tym sezonie beanie) i no tak… szkoła. Czy lubimy lub nie spanie dłużej z rana nie jest już wyborem dla nas uczniów. Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć – oczywiście to nie dotyczy modę. Myślę, że powinniśmy nawet bardziej starać się dobrać strój do szkoły. Weźmy na przykład Blair Waldorf z Gossip Girl jest królową szykownej uczennicy. No dobrze może nasze szkoły nie są takie jak w serialu ale od tego mamy wyobraźnię, czyż nie? W każdym razie proszę nie zakładajcie dresy z Adidasa i sweter rozpinany z Eurosport. Stąd powinniście tylko kupować buty i biustonosze sportowe. Jak nie przypada wam do gustu styl dziewczyny z stolicy mody (a wątpię) i to miękka wstawania z rana to jest Alexa Chung za wzór – słodka i piękna chłopczyca, która idealnie zna się na angielskim vintage’u. Ale jak nie masz ZIELONEGO pojęcia w co się ubrać to idź na łatwiznę – popatrz na styl modelek na ulicy, one zawsze się ubierają komfortowo i stylowo. Ubieranie się do szkoły nie jest takie trudne. Sekretem jest prostota.

Do następnego post’a, xoxo(Sweater: Bershka, płaszcz: American Apperal, sunglasses: TjMaxx, pants: TjMaxx, bag: DKNY, shoes: TjMaxx)Food - my other obsession that starts with an "F". It's that time of the year that we usually eat some more pies, get another serving of your moms dinner and let yourself for one more cookie. I admit I do that- maybe it's because of the weather? We wear more layers to keep warmth and act like a bear before hibernation. Then I look like Kim Kardashian 7 months pregnant. Hey but that's when spring comes (to make us loose weight) and look like Ariel on a rock in the summer and then comes the cold months and I look like an umpa-lumpa again (that is the cycle of my body). And I want to tell you it's OK! Not everyone is a model and that's wonderful. Look at Adele- she is curvy but from a big body comes a big and Oscar-award-winning voice. So if you want to eat that delicious meal on the table and have a tasty desert then why are you still reading this?! 
Have a good week xo

Jedzenie – moja inna obsesja, którą jestem mocno związana. Naszedł czas gdzie jemy więcej ciast, bierzemy dokładkę z obiadu mamy and pozwalamy sobie na jeszcze jedno ciasteczko. Przyznaję, że sama to robię – może to pogoda? Ubieramy się grubej aby zatrzymać ciepło i przez zachowujemy się jak niedźwiedź przed hibernacją. Wtedy wyglądam jak Kim Kardashian w 7 miesiącu ciąży. Hej ale za to kiedy wiosna przychodzi (zmuszając nas aby stracić wagę) wyglądamy jak Ariel na kamieniu w lecie a potem przychodzą ziemne mieszące i znów wyglądamy jak umpa-lumpa (oto cykl mojego ciała). I chcę powiedzieć, że nie ma w tym nic złego! Nie każdy wygląda jak modelka i to jest piękne. Popatrzmy na Adele – ma krągłości ale z wielkiego ciała wychodzi wielki i oscarowy głos. Jak chcesz zjeść ten pyszny posiłek na stole a potem mieć smaczny deser to po co to dalej czytasz?!

Miłego tygodnia xo  

(ph. Paulina Jakubowska/ sweater: vintage Ralph Lauren, pants: second-hand, sunglasses: Chinse store, purse: second-hand)